Aster Kaart van Naam Aster

Betekenis Aster

Ster (van Griekse 'astèr'), paarse en roze bloem
Meer informatie

Geslacht

Aster wordt zowel aan jongens, als aan meisjes gegeven en is hiermee een unisex naam.

Oorsprong

De oorsprong van Aster is Grieks

Naamsopbouw

Aster is een middellange naam en bestaat uit 5 letters. De naam begint met de letter A en is opgebouwd uit 2 klinkers (a, e) en 3 medeklinkers (s, t, r).

Geboortekaartjes met de naam Aster

Kaartje2go shopping awards
Bekijk alle geboortekaartjes

...en bestel een gratis proefdruk!

  • Luxe papiersoorten en foliedruk
  • Gratis proefdruk
  • Win gratis geboortekaartjes

Toelichting herkomst en betekenis

Aster is een mooie meisjes en jongensnaam. Ouders in België geven de naam in de helft van de gevallen aan een zoon of een dochter. In alle Engelstalige landen overwegend een meisjesnaam, en in Italië overwegend een jongensnaam. De herkomst van de naam Aster is niet helemaal duidelijk. Vermoedelijk is de naam afkomstig van het Griekse astèr 'ster', vergelijk Stella. Het is een vrouwelijke heiligennaam: Asteria, martelares onder Diocletianus, omstreeks 303; kerkelijke feestdag: 10 augustus. De naam kan natuurlijk ook naar de bloem Aster verwijzen. Sinds begin 19e eeuw zijn veel namen naar bloemen vernoemd, natuurlijk veel namen naar de roos (Rose, Roos, Rooske etc), maar ook Margriet, Violet en Iris bijvoorbeeld. Het is een naam die van oorsprong vooral in Zuid-Nederland voorkwam. Bekende dragers van de naam zijn onder andere de Belgische schrijver Aster Berkhof (al was dat een pseudoniem) en Belgische voetballer Aster Vranckx. Aster Busse en Aster Haile zijn actrices met de naam.

Beroemdheden met de naam Aster

Aster Haile
Actrice

Aster Haile is een actrice uit het zwart wit tijdperk. Ze is onder andere bekend van Teatr Telewizji (1953).

Aster Busse
Actrice

Aster Busse is een actrice. Ze speelt in meerdere series en films, en is onder meer bekend van de film Lenteveld.

Aster Nzeyimana
Presentator

Aster Nzeyimana (Butare, 12 november 1993) is Belgisch sportjournalist bij Sporza en Eleven Sports. Hij begon bij de VRT als MNM-dj en ging later aan de slag bij Sporza, als anker van het sportjournaal en als verslaggever en presentator op radio en televisie. Nzeyimana werd geboren als Aster Schepens. Nzeyimana is de familienaam van zijn Burundese vader en werd ook die van Aster toen zijn vader naar België kwam.

Aster Vranckx
Voetballer

Aster Jan Vranckx (Kortenberg, 4 oktober 2002) is een Belgische profvoetballer die als centrale middenvelder speelt. Hij staat onder contract bij de Duitse eersteklasser VfL Wolfsburg sinds medio 2021. Voor het seizoen 2022/23 is hij verhuurd aan de Italiaanse eersteklasser AC Milan

Aster Berkhof
Schrijver

Aster Berkhof, pseudoniem van Lodewijk Paulina (Lode) Van Den Bergh (Rijkevorsel, 18 juni 1920 – Brasschaat, 29 september 2020), was een Belgische schrijver. Hij was lange tijd een der meest gelezen auteurs in Vlaanderen.

Namen die lijken op Aster

Ester   -   Esther

Hoe spel ik de naam Aster?

Internationaal alfabet

  • A Amsterdam
  • S Santiago
  • T Tripoli
  • E Edison
  • R Roma

Nederlands alfabet

  • A Ali
  • S Samira
  • T Tamara
  • E Eva
  • R Ruben

NAVO-alfabet

  • A Alfa
  • S Sierra
  • T Tango
  • E Echo
  • R Romeo

Zo spel je Aster met gebarentaal.

gebarentaal letter a
gebarentaal letter s
gebarentaal letter t
gebarentaal letter e
gebarentaal letter r

Zo schrijf je Aster in braille

a
s
t
e
r

Zo sein je Aster in morsecode

· —
· · ·
·
· — ·

Zo sein je Aster met nautische seinvlaggen

nautische vlag letter a
nautische vlag letter s
nautische vlag letter t
nautische vlag letter e
nautische vlag letter r

Namen ontdekken

Misschien is de volgende
naam wel iets voor jou?

Handig

Direct alle geboortekaartjes met de naam Aster bekijken?

Top 7 unisex met 5 letters